ЛИСТОПАД 2019
В умовах, які склалися в нашій країні, українська мова набула особливої ваги – вона стала символом миру і єднання нації.
Щороку, 9 листопада, Україна відзначає чудове свято – День української писемності та мови. З нагоди цього свята 8 листопада у стінах Борівського НВК відбулася урочиста лінійка.
Для малюків учні 6-А класу підготували "Мовознавчий діалог" із цікавими та пізнавальними запитаннями, які активізували увагу та допитливість дітей.
Учнями 9-А класу була проведена тематична святкова лінійка для учнів середньої ланки. Були залучені учні 6-Б класу для декларування віршів.
Одинадцятикласники підготували та провели в усіх класах мовну вікторину із серйозними й жартівливими запитаннями та творчими завданнями.
Дітки ділилися своїми знаннями про рідну мову, про свої перші слова, охоче називали відомих українських поетів та письменників. Показували своє вміння писати найрідніші та найдорожчі слова.
Також 9 та 11 класи разом із бажаючими взяли участь у написанні ХІХ Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.
Метою всіх проведених заходів було:
- донести до учнів красу і багатство української мови;
- формувати відчуття краси рідної мови;
- розвивати мовленнєві здібності учнів;
- збагачувати словниковий запас;
- виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.
Як нема без зірок небозводу,
Як блакиті без сонця нема,
Так і мови нема без народу,
і народу без мови нема.
“Мова – втiлення думки. Що багатша думка, то багатша мова. Любiмо її, вивчаймо її, розвиваймо її! Борiмося за красу мови, за правильнiсть мови, за приступнiсть мови, за багатство мови…”
7 листопада 1-А клас підготував до Дня української писемності та мови інсценування казки "Рукавичка". На святі були присутні почесні гості та адміністрація школи.
Щіро дякуємо гостям з БО "БФ Карітас Сєвєродонецьк" та Олені Небесській за привітання та подарунки.
З давніх давен люди відмічали свято осені.. Так, у минулий четвер (18.11.2019р) у Борівському НВК відбулося Свято осені, яке провели учні 5-А класу разом із класним керівником. Тематика свята-"Осінь в рідному краю".Декорації цього заходу вражають і милують око відвідувачів дійства, бо зроблені власноруч із природніх матеріалів. Різноманіття листя та квітів втілилися в чудові та цікаві композиції. Концертна програма справді порадувала присутніх гарним настроєм. Сценки, пронизані любов’ю до рідного краю, ліричністю, створили справді святкову атмосферу. Програма святкового заходу була яскравою. Свято пройшло у колі друзів, у барвах осені, з квітами та дарами природи.
В понеділок (18.11.2019р) для учнів 1-А класу була організована поїздка до еко-бази "Лимон-банан". Дітям та батькам провели екскурсію по теплицях, де вирощують фрукти та ягоди, по території бази. Наостанок, перед від'їздом, накрили столи для чаювання. Діти отримали незабутні враження та емоції, дізналися багато нової та корисної інформації. Ділимося світлинами цієї поїздки!
У вівторок, 19 листопада, учні 5-х класів відвідали міський ЦДЮТ. Першим етапом візиту була участь у brain ринзі. Учні змагалися у швидкості та правильності відповідей. Емоції та конкуренція брали гору. Другою частиною був візит до Світлиці та знайомство з етнографією та експонатами музею. Діти познайомилися з традиціями інших регіонів України, побутом та культурою. Зробили пам'ятні фото та обіцяли повернутися за новими враженнями та знаннями.
21 листопада. Свято Гідності та Свободи.
Для того, щоб донести до учнівськоі молоді об‘єктивну інформацію про доленосні подіі в Украіні 2004, 2013-2014 рр. був організован усний журнал. Учні переглянули мотиваційний ролик, який записали відомі спортсмени, актори, військові та волонтери. Слухали уважно, із зацікавленістю.
Гідність та свобода повинні бути всередині кожного украінця. Тільки разом ми - сила!
Молодь повинна знати історію свого народу, шанувати пам‘ять убитих Голодомором 1932-1933 рр. Перегляд соціального роліка «Де б ти не був - вшануй», знятий до акціі «Свічка пам‘яті в твоєму вікні 23 листопада о 16-00» допоміг дітям обрати модель поведінки справжнього патріота своєі Батьківщини.
Ще один клас цього тижня вирушив на пошуки нових вражень та знань до еко-бази "Лимон-банан". Цього разу вже учні 3-А класу разом із класним керівником. Діти повернулися з незабутніми враженнями та маленькими презентами.
Чарівна і барвиста осінь – прощалася з учнями нашої школи. Свято осені – це завжди пора радості і смутку одночасно.
Красивими барвами і щедрими плодами радувала нас осінь.Тішила теплими днями і дощовими ранками. Розмальовувала яскравими фарбами землю.
І ось прийшла пора прощатись. Особливої уваги заслуговував виховний захід у 1-Б класі «Золота осінь», підготовлений класним керівником і учнями. Дитячі малюнки; вироби з природного матеріалу; пісні; танці – все це було на святі осені.
Повчальний сценарій ; цікава постановка ; чудова гра акторів-дітей; веселі конкурси; розповідь вчителя надзвичайно сподобалось гостям.
На святі були присутні гості та адміністрація школи.
По закінченню свята всі діти отримали подарунки від БО "БФ Карітас Сєвєродонецьк" у вигляді шкільних портфелів. Діти ж в свою чергу пригощали гостей смачним короваєм.
Ось так члени рою «Джмелі» організовували дозвілля учнів початковоі школи на перервах. Дітям сподобалося.
В 4-А классе прошла игра-путешествие "Что за прелесть эти сказки!" Заведующий библиотекой познакомила детей с жизнью и творчеством А.С. Пушкина. Ученики участвовали в конкурсах:
"Узнай сказку по описанию", "От кого пришла телеграмма?", "Узнай героя", "Угадай слово", разгадывали кроссворд.
Дети получили массу позитивных эмоций и приобрели новые знания.
Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». В рамках цієї акції до Борівського НВК завітала представник ювенальної превенції Людмила Нечваль.
Вона розповіла підліткам, як потрібно діяти аби запобігти булінгу, як можна уникнути насильства в сім’ї.
Наприкінці зустрічі діти отримали інформаційні листівки, де зазначено, як діяти у ситуації домашнього насильства чи його загрози.
Проблеми насильства у суспільстві є досить актуальними, тому проведення подібних заходів є черговою сходинкою у їх вирішенні, так як спрямовані на підвищення рівня правової культури дітей, поширення знань про права і свободи громадянина та способи їх реалізації і захисту.